NAJCZĘSTSZE PYTANIA (FAQ)

Jak zapisać się na zajęcia judo?

Istnieje kilka możliwości zapisu na treningi judo dla dzieci w klubie UKS Energetyk Poznań. Do tych rozwiązań należą:
• zapisać poprzez kontakt na stronie internetowej w zakładce kontakt
• zapisać dziecko telefonicznie pod numer (+48) 502 711 541
• napisać na adres e-mail: mich29@poczta.fm
• przyprowadzić dziecko na zajęcia w jednej z 3 lokalizacji

Od jakiego wieku można trenować judo?

W naszym klubie treningi judo zaczynają się od 5 roku życia.

Gdzie i kiedy odbywają się treningi?

W chwili obecnej zajęcia odbywają się w 3 różnych miejscach. Więcej informacji, w tym harmonogram treningów znajduje się tutaj - grafik

Czy pierwszy trening jest płatny?

Oczywiście, że nie! W zasadzie trzeba wybrać się na trening próby judo. W końcu dziecko musi przekonać się do nowej dyscypliny sportu. Pierwsze zajęcia są darmowe, a więc dziecko może spróbować się bez generowania kosztów dla rodziców.

Co wiąże się z podpisaniem deklaracji członkowskiej?

Samo podpisanie deklaracji nie wiąże się z koniecznością wnoszenia opłat z powodu członkostwa w klubie. Jest to zaledwie wstępna informacja o tym, że dziecko próbowało swoich sił w klubie UKS Energetyk Poznań, a rodzice wyrazili na to zgodę.

Kiedy złożyć deklaracją członkowską?

Najlepiej zrobić to według zasady – im szybciej, tym lepiej.

Co jeśli dziecko po treningu próbnym chcę kontynuować treningi?

Wtedy należy zgłosić się do trenera sekcji, który z przyjemnością pomoże i udzieli dalszych informacji.

Jaki jest koszt treningów judo?

Wszelkie informacje związane z opłatami znajdują się w zakładce: cennik. Równocześnie można zadać pytanie trenerowi przy okazji zajęć.

Czy dziecko może brać udział tylko w jednym treningu w tygodniu?

Oczywiście jest taka możliwość, koszt można znaleźć w zakładce: cennik

Czy można otrzymać rachunek za opłacane składki?

Jeżeli chodzi o treningi, to nie istnieje taka możliwość. W przypadku różnego rodzaju obozów jako klub UKS Energetyk Poznań wystawiamy rachunek.

Czy w przypadku długiej nieobecności mogę opłacić niższą składkę?

Wysokość opłat za treningi jest stała i niezależna od ilości odbytych treningów.

Czy na pierwszy trening muszę mieć specjalny strój – judogę?

Na początku przygody nie trzeba mieć judogi do treningów – trzeba ją nabyć do 3 miesięcy od pierwszego treningu. Na pierwsze zajęcia należy wziąć:
• koszulkę
• spodnie dresowe
• ręcznik
• wodę
• klapki
Pamiętaj, aby ubiór był bez zamków i guzików.

Gdzie kupić judoge?

Najlepiej w tym celu zgłosić się do trenera, który pomoże we wszystkim.

Jak zrezygnować z członkostwa w klubie?

Rezygnacja z członkostwa w klubie UKS Energetyk Poznań nie jest równoznaczne z zaprzestaniem treningów. Aby zrezygnować, należy złożyć pisemną rezygnację. Można to zrobić fizycznie poprzez złożenie dokumentów u trenera, lub drogą mailową.

Co to jest randori?

Randori to inaczej sesja sparingowa. Jest to specjalny rodzaj treningów, w którym adepci sprawdzają swoje umiejętności, rywalizując z innymi trenującymi.

Co to jest KYU?

Jest to stopień szkoleniowy, im niższa wartość KYU, tym wyższy poziom stopnia – kolor pasa. Kolory pasów i stopnie KYU (w sumie jest ich 9) prezentują się następująco:
• 6 Kyu – pas biały
• 5,5 Kyu – pas biało żółty
• 5 Kyu – pas żółty
• 4,5 Kyu – pas żółto pomarańczowy
• 4 Kyu – pas pomarańczowy
• 3,5 Kyu – pas pomarańczowo zielony
• 3 Kyu – pas zielony
• 2 Kyu – pas niebieski
• 1 Kyu – pas brązowy

W jaki sposób zdobyć wyższy stopień/kolejny kolor pasa?

Wyższy stopień kyu zdobywa się w drodze egzaminu. Kryteria i wymagania na danym kolorze pasa ustalone są przez Polski Związek Judo, szczegóły znajdują się w zakładce: egzaminy na stopnie

Czy każdy musi brać udział w zawodach?

Udział w zawodach sportowych jest dobrowolny. Końcową decyzję o dopuszczeniu do startu podejmuje trener prowadzący sekcję.

Czy dziewczyny mogą trenować judo?

Zdecydowanie tak, płeć nie ma znaczenia.

Terminy prowadzenia treningów

Zajęcia w naszych lokalizacją odbywają się od września do czerwca, a więc w czasie roku szkolnego. W trakcie przerwy zimowej i wakacyjnej klub organizuje obozy judo dla członków klubu.

Kto decyduje o przynależności do grupy?

O przynależności do jednej z 2 grup: początkująca i średniozaawansowana, decyduje opiekun sekcji.

Skąd pobrać wszelkie dokumenty?

Dokumenty są dostępne na stronie internetowej, w sekcji Dla rodziców.

Czy w klubie akceptowane są karty MultisportKids?

Nie akceptujemy kart MultisportKids.

Czy dla dziecka trening judo jest niebezpieczny?

Odpowiednio przeprowadzony trening judo nie stanowi zagrożenia dla dziecka. Nasi instruktorzy oprócz praktycznych umiejętności judo, posiadając wiedzę w jaki sposób organizować zajęcia sportowe – wykształcenie akademickie.